بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب "چهل نامه ی کوتاه به همسرم" به قلم نادر ابراهیمی

در یک جمله "کتاب خوبیه برای درک بهتر زندگی مشترک" اما خوبی عمیق این کتاب بیشتر به این خاطر که نویسنده صرف نگاه لطیف و عاشقانه به زندگی نداره (بطوری که با خوندنش چشمانتون مثل سینتی پیتی برق بزنه و لبریز از تخیلات شیرین، ابری بالای سرتون شکل بگیره) بلکه نگاهی آمیخته با منطق و احساس و یا شاید به زبان ساده تر؛ نگاهی ترکیبی از هر دو جنس مردانه و نه به زندگی داره. و این خود هنر نگارش نویسنده رو می رسونه.

نویسنده نه نصیحت وار بلکه با تماثیلی زنده از زندگی خودش سعی در فهموندن مفهوم اصلی زندگی به خواننده نامه رو داره و اینکه خوشبختی چیز پیچیده ای نیست:

((مادربزرگی داشتم که برای دیدار حضرت خضر، برنامه یی چهل روزه داشت. چهل روز، تاریک روشن سحر، بهد از نماز، خود را صفا می داد، جلوی خانه را آب و جارو می کرد، قدری گلاب به فضا می بخشید، و روز چهلم به انتظار می نشست. نخستین پیرمردی که می گذشت، برای مادربزرگ حضرت خضر بود. مادربزرگ از او چیز زیادی نمی خواست، چیز تازه یی نمی خواست، توقعی نداشت، و از روزگار با او به شکایت سخن نمی گفت. مادربزرگ فقط، زیرلب می گفت:

ای حضرت! سلامت و شادی را در خانه ی ما حفاظت کن!

مادربزرگ، غیرممکن را با مهربانی و خلوصش نه تنها ممکن بل بسیار آسان کرده بود. من، بعدها که جوان شدم و مادربزرگ دیگر وجود نداشت، تنها با یادآوری آن بوی گلاب سحرگاهی و آن عطر خاک آب خورده، خوشبختی را در حجمی بسیار عظیم احساس می کردم، می لرزیدم، و به یاد می آوردم که مادربزرگ، با کمک حضرت خضر، چقدر خوب می توانست شادی را به خانه ی ما بیاورد و در خانه ی ما نگه دارد.

خوشبختی را ساده بگیریم ای دوست، ساده بگیریم.

خوشبختی را، تنه به مدد طهارت جسم و روح، در خانه ی کوچک مان نگه داریم.)) 

-------------------------

پ.ن: به اواخر کتاب که نزدیک میشیم نامه ها زیباتر میشن

پ.ن طنز: گاهی این حس به شما داده میشه ، هروقت نادر ابراهیمی خرابکاری می کرده می امده نامه می نوشته برای همسرش : )

پ.ن: این کتاب هدیه خوبیه برای همسفرتون، سعادتمند باشید.

تیمی هالو 3 ، دوباره به هم رسیدیم

امید مومنان امام زمان علیه السلام

یک عدد مامان به فروش می رسد

ی ,نامه ,کتاب ,خانه ,زندگی ,حضرت ,خانه ی ,پ ن ,در خانه ,ی ما ,خوبیه برای

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

هادی حسامی وبلاگ نشریه دردانشکده دانلود فایل پی دی اف کتاب نمونه سوالات اصناف آموزش و پرورش انجمن علمی دانشجویی نانو دانشگاه صنعتی ارومیه حفاظ رودیواری شیمی و مواد شیمیایی خدایا به امید تو گلدبیت آموزش نویسندگی